زنگ ورزش استثنایی در پاتیناژ آرامیس

مجموعه ورزشی آرامیس برای مدارسی که تمایل دارند دانش آموزان خود را به عنوان اردو یا زنگ ورزش به پیست پاتیناژ بیاورند، شرایط ویژه ای را درنظر گرفته است. برای اطلاع از این شرایط تماس بگیرید.
در ادامه عکسهای زنگ ورزش مدرسه پیشتازان را به عنوان اولین مدرسه ای که در سال جدید از این شرایط استفاده کرده است، مشاهده می کنید.

گزارش ویژه اسکیت روی یخ

وقتی قرار است در مورد جذاب ترین ورزش ها صحبت کنیم، بدون شک یکی از چند گزینه ای که به ذهن میرسد اسکیت روی یخ (پاتیناژ) است؛ ورزشی که سرعت، آمادگی جسمانی، استقامت و دقت را همراه هم دارد.
اسکیت روی یخ ایران حدود ۵۰ سال قدمت دارد. اولین پیست یخی هم ۴۰ سال پیش به بهانه بازی های آسیایی تهران در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی راه اندازی شد، اما هزینه های بالای تجهیز و نگهداری از آن باعث شد این سالن استاندارد تغییر کاربری بدهد. حالا پس از سال ها، دوباره شاهد بهره برداری از یک سالن اسکیت روی یخ (پاتیناژ) استاندارد در ایران هستیم. این سالن آذر ماه سال 92 در مجموعه تندرستی آرامیس افتتاح شد تا نقطه شروعی باشد برای آنهایی که به ورزش های یخی علاقه مند هستند.
این پیست یخی بینظیر در 2 سانس مجزا برای خانمها و آقایان  قابل استفاده است (از ساعت 10 تا 18 برای بانوان و 18:30 تا 23:30 برای آقایان). افراد 5 سال به بالا، در همه رده های سنی میتوانند از این ورزش هیجان انگیز لذت ببرند.

پاتیناژ (patinage) به معنی سر خوردن، لغت فرانسوی اسکیت روی یخ است، تعریفی که در لغتنامه ها برای پاتیناژ آمده چنین است: حرکت روی یخ به وسیله اسکیت –تیغه های باریک فولادی که در انواع ابتدایی آن به کفش بسته میشد و بعدها به طور بخشی یک پارچه با کف پوتینهای مخصوص ساخته میشد. پاتیناز در ابتدا تنها برای سرگرمی بر روی رودخانه ها، حوضچه های طبیعی و دریاچه های یخ زده به انجام میشد و بعدها در میان ورزشها جای گرفت و مدتهاست که زمینهای سرپوشیده چهار فصل برای پرداختن به آن وجود دارد و جز ورزشهای المپیکی به حساب می آید.

ورزش اسکیت روی یخ در ایران زیر نظر فدراسیون اسکیت جمهوری اسلامی ایران به ریاست خانم فریبا محمدیان فعالیت میکند.

تعدادی از مهمترین رشته های ورزشی با مبنای پاتیناژ از این قرارند:
پاتیناژ سرعتی یا Speed skating ورزشی است که شرکت کنندگان باید مسافت مشخصی را با سرعت بیشتر طی کنند.
هاکی روی یخ یا Ice hockey یک ورزش تیمی است که در آن اعضای هر تیم کوشش میکنند یک گوی مخصوص را به کمک چوبدستیهایی با لبه برگشته، به دروازه حریف وارد کند. چوب دستیهای این ورزش متناسب با راست دست یا چپ دست بودن بازیکن ساخته میشوند.
پاتیناژ نمایشی یا Figure Skating ورزشی است که در آن افراد به صورت تک، دو نفره یا گروهی به انجام حرکات پرشی، سرعتی و تعادلی میپردازند و معمولا این حرکات را متناسب با یک قطعه موسیقی انجام میدهند.
پاتیناژ نوردی یا Tour skating ورزشی سرگرم کننده است که عامل زمان در آن مطرح نیست و شرکت کنندگان مسافتهای زیادی را بر روی یخ طبیعی پاتیناژ میکنند.

اعلام برنامه زمانبندی اردوی تیم ملی و دوره مربیگری اینلاین هنری و اسکیت روی یخ

دوشنبه 23 شهریور
برنامه زمانبندی اردوی تیم ملی و دوره مربیگری اینلاین هنری و اسکیت روی یخ اعلام شد. بنا بر این برنامه، پیست یخ مجموعه آرامیس از 28  شهریور تا 6 مهر، بجز جمعه 3 مهر، صبحها برای عموم تعطیل میباشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، در این دوره که زیر نظر الیزابت مارتین مورای اسپانیایی، مربی بین المللی برگزار خواهد شد بانوان شرکت کننده از 25 شهریورماه تا ششم مهرماه سال جاری کلاس ها و دوره های پیش بینی شده را سپری خواهند کرد.

بر این اساس کلاسها از ساعت 8 صبح روز 25 شهریورماه آغاز خواهد شد و بانوان شرکت کننده در پیست یخ مجموعه آرامیس تهران به انجام تمرین و برنامه های عملی تا ساعت 12:30 خواهند پرداخت. در این کلاس ها بازیکنان منتخب اسکیت روی یخ حضور خواهند داشت. این کلاس ها در نوبت بعدازظهر از ساعت 14 در آکادمی اسکیت باشگاه انقلاب ادامه پیدا می کند که تا ساعت 18:30به طول می انجامد. در این کلاس ها بازیکنان منتخب کشوری اینلاین و کلاس تئوری شرکت می کنند.

همچنین دوره مربیگری اسکیت روی یخ و اینلاین هنری از اول مهرماه تا ششم این ماه برگزار می شود، این دوره نیز در دو نوبت صبح و بعدازظهر با حضور بانوان شرکت کننده صورت می گیرد که کلاس های صبح از ساعت 8 تا 12:30 مختص اسکیت روی یخ هنری است که در پیست اسکیت مجموعه آرامیس برگزار می شود و کلاس های بعدازظهر نیز از ساعت 14 تا 18:30 ویژه مربیگری اینلاین در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می شود.
این کلاس ها در مجموع و در نوبت صبح و بعدازظهر شامل مباحث تئوری، تمرینات بدون اسکیت و اصلاح تکنیک روی اسکیت خواهد بود.

کلاس های صبح در پیست اسکیت روی یخ آرامیس واقع در میرداماد-خیابان امیر سهیل تبریز- خیابان نهم- مجموعه ورزشی تندرستی آرامیس برگزار می شود.

کلاس های بعدازظهر نیز در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی انقلاب تهران واقع در بزرگراه نیایش،خیابان سئول شمالی برگزار خواهد شد.

شروع ثبت نام کلاسهای کاراته

بدین وسیله به اطلاع میرساند ثبت نام کلاسهای کاراته، ویژه پسران 6 تا 16 سال، در مجموعه آرامیس شروع شد. با توجه به ظرفیت محدود این کلاسها، الویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

این کلاسها در روزهای فرد ساعت 17-16 (پنجشنبه ها 16-15) تشکیل میشوند.